Nejméně osm mrtvých a desítky zraněných si vyžádal rozsáhlý požár, který vypukl ve výškové budově v Hanoji

Přidat na Seznam.cz

Vietnam – Požár vypukl krátce před úterní půlnocí v parkovacím patře desetipatrové budovy ve vietnamském hlavním městě Hanoji. Mezi mrtvými byly nejméně tři děti. Z devítipatrové budovy bylo zachráněno přibližně 70 lidí a mnoho z nich bylo převezeno do nemocnice, píše deník Bangkok Post.

Požár, který vypukl v noci, byl uhašen, ale záchranné operace pokračují. Počet obyvatel města se za posledních 20 let zčtyřnásobil. Úřady v rychle se rozvíjející Hanoji tvrdí, že mnoho nově postavených bytů nesplňuje požárně bezpečnostní předpisy.

Na pomoc bylo vysláno patnáct hasičských vozů, které se však k hořícímu paneláku nemohly přiblížit, protože ulička, v níž se nacházel, byla příliš úzká, píše server BBC.

Požár poukazuje na problémy s řízením požární bezpečnosti v rychle rostoucích a špatně regulovaných městech regionu. K mnoha podobným tragédiím došlo i v dalších zemích jihovýchodní Asie, například v Thajsku, kde se následně ukázalo, že předpisy jsou buď nedostatečné, nebo se v mnoha případech prostě nedodržují.

Téměř přesně před rokem zahynulo 33 lidí při požáru v karaoke klubu v jižním Vietnamu, kde byla zazděná okna, což bránilo úniku.

Zdroj: Bangkok Post, BBC