Toto je podle diváků nejlepší film všech dob vůbec. Zde se na něj můžete podívat
Každoročně vychází dlouhé zástupy filmů, na které se těší desítky milionů fanoušků ze všech zemí světa. Jen některým z nich se však podaří zapsat do dějin kinematografie a zarýt se hluboko do lidských srdcí. Takové snímky si pak někteří lidé pouštějí neustále dokola a předávají je dalším generacím.
Pokud vás zajímá, které filmy jsou nejoblíbenější výhradně podle diváků (nikoliv kritiků), můžete navštívit kupříkladu portál Letterboxd.com. Na něm se nachází oficiální seznam 250 nejlepších filmů všech dob, který je sestaven čistě dle názorů fanoušků. Snímkem, který se na tamějším žebříčku probojoval až na úplný vrchol, je k dnešnímu dni Interstellar. Kde se na tento legendární výplod americké, kanadské a britské kinematografie můžete podívat a které informace o něm by vám rozhodně neměly uniknout?
Proslulé sci-fi plné zajímavostí
Pokud byste hledali film, se kterým je spojena nejdelší řada konspiračních teorií a zajímavostí, Interstellar by byl mimořádně horkým kandidátem. V žádném případě byste si neměli nechat ujít například tyto zajímavosti:
- Na planetě, která je pokrytá vodou a na níž ubíhá čas ve srovnání s planetou Zemí mnohonásobně rychleji, můžete zaslechnout tikání. Jeho frekvence činí 1,25 vteřin, což je čas, za který mezitím na planetě Zemi uplyne 24 hodin.
- Filmový pás Interstellaru měří celkem 18 kilometrů a jeho hmotnost činí přibližně půl tuny.
- Ačkoliv je Interstellar sci-fi filmem, režiséři se snažili, aby měl vědecký základ. Například cestování vesmírem bylo inspirováno Einsteinovou teorií relativity.
- Režisér Christopher Nolan nevyužil ani v jedné scéně tohoto tříhodinového trháku zeleného plátna. To je velmi obdivuhodné, neboť toto plátno se dnes používá téměř ve všech filmech, v nichž jsou přítomné speciální efekty a počítačové animace.
- Teoretický fyzik Kip Thorne, jehož celoživotní práce sloužila jako inspirace pro děj Interstellaru, dostal možnost zahrát si malou symbolickou roli v tomto filmu. Nakonec se však u filmu rozhodl zůstat jen jako výkonný producent. Po tomto významném vědci byl nicméně pojmenován robot na ledové planetě, jenž nesl označení KIPP, takže se přece jenom dočkal symbolické poklony.
- Apokalyptický obraz Země je inspirován sérií katastrofálních prašných bouří v USA a Kanadě, které zuřily během Velké hospodářské krize v letech 1930-1936 a dostaly název „Dust Bowl“ (v doslovném překladu „prachová pánev“). Bouře způsobily obrovské ekologické a zemědělské škody a vyvolaly hromadný odchod lidí z Texasu, Arkansasu, Oklahomy a okolních států Velkých plání. Skoro půl milionu Američanů zůstalo kvůli této klimatické katastrofě bez domova, jiní pak bohužel dokonce onemocněli a zemřeli na zápal plic či následky hladovění.

Interstellar si můžete přehrát nejen na Netflixu, ale dokonce i na YouTube
Pokud by vás zajímalo, na kterých platformách si můžete Interstellar přehrát, hned zkraje se nabízí Netflix. Předplatné této streamovací platformy vás vyjde na 239 až 379 Kč měsíčně.

Nejlevnější je takzvaný Basic balíček, který nabízí filmy v HD kvalitě (720p) a sledování filmů a seriálů na 1 zařízení. Na opačné straně spektra, co se ceny týče, najdete předplatné Premium, díky němuž získáte přístup k filmům i seriálům ve 4K + HDR a možnost mít zapnutý Netflix až na 4 zařízeních současně. Zlatou střední cestou je pak předplatné Standard, za které utratíte 309 Kč měsíčně. Pokud si jej pořídíte, budete mít možnost sledovat filmy i seriály ve Full HD kvalitě (1080p) na 2 zařízeních současně.
Další variantou je sledování Interstellaru na YouTube. Tam si můžete toto legendární sci-fi pořídit za 320 Kč.
Zdroje: letterboxd.com, csfd.cz, kinobox.cz