Na muže se zřítilo tisíce sýrů. Udusil se pod parmazánem

Přidat na Seznam.cz

Podle úřadů byl italský muž udušený pod tisíci kolečky sýrů. V jeho skladu v Lombardii se na něj zřítila police. Jedno kolečko vážilo okolo 40 kg, sdělila BBC.

74letý Giacomo Chiapparini byl pohřben, poté co se na něj v neděli v jeho skladu v Lombardii zřítila police, informoval hasič Antonion Dusi. Pod tíhou sýrů zřícení vytvořilo dominový efekt, který strhl tisíce koleček sýra, z nichž každé vážilo kolem 40 kg.

Trvalo celkem dvanáct hodin, než bylo tělo Chiappariniho nalezeno, upřesnil hasič. Některé sýry údajně spadly z výšky až deseti metrů. Místní obyvatelé, kteří zaslechli zvuk zřícení, jej popsali jako zvuk hromu.

Ztráty byly vyčísleny na 7 milionů eur (necelých 170 milionů českých korun). Sousedé se zmínili, že Giacomo Chiapparini byl velmi vstřícný a velkorysý. Také podotkli, že před několika lety přišel o své dítě, jak informuje deník Sky News.

Sklad, ve které se tragédie stala, se nachází ve městě Romano di Lombardia, asi 50 km od Milána. Bylo v něm přes 25 000 koleček sýru Grana Padano, tvrdého sýru, který se podobá parmazánu a je v Itálii velmi oblíbeným.

Zdroj: BBC, Sky News