Na Mostecku dvě děti snědly bonbóny s obsahem látky THC. Policie původ bonbónů nyní prověřuje

Přidat na Seznam.cz

Od minulého pátku 25. srpna se mostečtí kriminalisté zabývají případem, kdy dvě děti snědly bonbóny s příměsí THC. Děti venku nalezly bonbóny, které byly v obalu známého a oblíbeného výrobce čokolád Kinder Surprise, informovala Policie České republiky.

Mostečtí kriminalisté nyní prověřují původ výrobku. „Je zřejmé, že se rozhodně nejedná o originální výrobek známého výrobce,“ uvedl mluvčí policie por. Václav Krieger. Podle kriminalistů musel být tento výrobek dovezen ze zahraničí, jelikož takové zboží nelze v České republice legálně koupit. Na obalu výrobku je vyobrazen obrázek konopné rostliny s uvedením obsahu THC.

Ihned po incidentu matka převezla obě děti do nemocnice. Tam lékaři po vyšetření zjistili přítomnost drog v jejich organismu. Obě děti jsou však v pořádku a k žádnému ohrožení zdraví nedošlo.

Apelujeme na všechny občany, aby v případě styku s tímto druhem bonbónů kontaktovali Policii České republiky, a to na lince 158 nebo na nejbližší policejní stanici. Rozhodně nedoporučujeme výrobek rozbalovat a konzumovat. “ doplnil mluvčí policie.

Zdroj: Policie České republiky