Muž v Itálii zastřelil medvědici, po které zůstala dvě mláďata. V Itálii se zvedla vlna odporu, po medvíďatech pátrají drony

Přidat na Seznam.cz

Řím – Zabití ohrožené medvědice hnědé poblíž italského národního parku zanechalo její dvě mláďata bez matky a vyvolalo v Itálii pobouření, píše deník ABCnews.

Italský ministr životního prostředí a ochránci práv zvířat vyjádřili hněv a zděšení nad zabitím medvědice v hornatém regionu Abruzzo. Místní obyvatelé, včetně rodin s malými dětmi, se často zastavovali, aby pozorovali medvědici a její mláďata během častých večerních výletů zvířecí rodiny ulicemi v blízkosti parku.

Národní park Abruzzo označil usmrcené zvíře, pojmenované Amarena (italsky Černá třešeň) za jednoho ze svých nejplodnějších medvědů hnědých.

Medvědice Amarena, skutečný symbol Národního parku Abruzzo a celého regionu, byla ve společnosti svých dvou mláďat, která jsou nyní nezvěstná a nejsou ještě soběstačná. Jejich osud je velmi ohrožen, protože by měla zůstat s matkou přibližně rok a půl. Z tohoto důvodu již park aktivoval pátrání, které nebude snadné, proto do hledání zapojili drony, píše deník Today.

Muž, který ve čtvrtek večer ve městě San Benedetto dei Marsi medvěda zastřelil puškou, policii řekl, že zvíře bylo na jeho pozemku a on se cítil v nebezpečí. Prokuratura se zabývá možným obviněním ze zabití zvířete. Nyní střelci hrozí čtyři měsíce až dva roky odnětí svobody.

Medvěd hnědý marsikánský, symbol místní přírody, je považován za živočicha se zvýšeným rizikem vyhynutí. Podle parku žije na jeho území nebo v jeho okolí asi 60 medvědů.

Zdroj: ABCnews, Today