Migranti se přes Česko do Německa nedostali. Policie nasadila i vrtulník

Přidat na Seznam.cz

Policistům se podařilo na počátku týdne zadržet několik desítek uprchlíků, kteří měli přes Českou republiku namířeno do Německa. Policisté do akce nasadili i vrtulník, informovala Policie ČR.

V úterý 12. září krátce po 21 hod. byl na sjezdu z dálnice D8 u Lovosic zastaven a kontrolován 48letý řidič vozidla značky Volkswagen Transporter. „Při kontrole vozidla a jeho posádky pojali policisté podezření na nelegální migraci, neboť doklady předložil pouze řidič. Dalších 15 spolucestujících nezjištěné totožnosti nemělo u sebe potřebné doklady ani povolení k pobytu na našem území,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová. Po provedení lustrace bylo zjištěno, že se jedná o cizince ve věku do 44 let.

„Úmyslem 48letého řidiče, rovněž cizince, bylo odvézt za blíže nezjištěnou úplatu tyto spolujezdce do Spolkové republiky Německo,“ doplnila mluvčí.

Další kontrola byla provedena o den později na sjezdu z dálnice D8 poblíž Doksan. „Během zastavování vozidla značky Fiat došlo k útěku blíže nezjištěných osob. Na místo byl ihned povolán policejní vrtulník, který propátrával okolí,“ poznamenala Kofrová.

Do rozsáhlé pátrací akce byly zapojeny dostupné hlídky z Litoměřic. Během necelých třech hodin se jim podařilo dopadnout všechny cestující z vozidla. Ukrývali se na různých místech v přírodním terénu. „Nikdo z těchto osob neměl u sebe žádné doklady ani povolení k pobytu na našem území. Jednalo se o 18 mužů – cizinců, které měl 45letý řidič a jeho 38letý společník dovézt do Spolkové republiky Německo, za blíže nezjištěnou úplatu,“ dodala mluvčí.

Zdroj: Policie ČR