Londýn: Devatenáctiletý muž pobodal cestujícího ve vlaku. Lidé útočníka prosili, aby přestal, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Dvacetiletý muž utrpěl život ohrožující zranění, když byl ve středu pobodán při cestě vlakem v jihovýchodním Londýně. Cestující, kteří byli ve vagonu, kde muž s nožem napadl jiného muže, ho prosili, aby přestal, informovala BBC nebo Sky News.

Na videu z incidentu, které pořídili svědci, je slyšet, jak cestující ve vagonu lapají po dechu a křičí na muže v bundě s kapucí a maskou na obličeji, aby přestal.

Jeden z cestujících uvedl: „Vlak se rozjel. Lidé křičeli: ‚Nezabíjejte ho, nezabíjejte ho‘.“

Cestující uvedl, že byl ve vlaku společnosti Southeastern, který jel mezi stanicemi Shortlands a Beckenham Junction na cestě do stanice London Victoria, když uviděl dvě osoby, které se účastnily něčeho, co zpočátku vypadalo jako drsná rvačka. „Velmi rychle se přesunuli ze sedadel na podlahu vozovky.“

„V tu chvíli jsem uviděl nůž. Několik dalších cestujících ho vidělo také a utekli z té oblasti a šli k nám,“ vysvětlil muž. Svědek uvedl, že spolu s ostatními cestujícími marně útočníka žádali, aby přestal.

Devatenáctiletý mladík byl zatčen pro podezření z pokusu o vraždu. Oběť je v kritickém, ale stabilizovaném stavu v nemocnici, uvedla britská dopravní policie.

Zdroj: BBC, Sky News