Kriminalisté pátrají po podezřelém z pokusu o znásilnění mladé ženy

Přidat na Seznam.cz

Kriminalisté pátrají po podezřelém, který se v úterý ráno 27. června pokusil znásilnit mladou ženu, píše na svých stránkách Policie ČR

Příslušníci kriminální policie z Prahy prověřují případ nahlášeného pokusu o znásilnění. Toho se měl na mladé ženě dopustit dosud neznámý pachatel. Hodinu po půlnoci vystoupila žena z autobusu na zastávce Vychovatelna a vydala se ulicí V Holešovičkách domů. Přistoupil k ní zezadu muž, který ji zatáhl do křoví, povalil na zem a zakryl ústa rukou. Přesto, že se žena aktivně bránila, pokusil se ji znásilnit. Poškozené se nakonec podařilo z jeho sevření utéct a rychle se odebrala domů. Detektivové zajistili kamerové záznamy z okolí místa činu a v souvislosti s vyšetřováním celého případu se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc s určením totožnosti. Pokud člověka na záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158. Pokud jste v úterý 27. června v čase 01:00 hodin do 01:20 hodin projížděli daným místem a měli zapnutou palubní kameru, také se prosím ozvěte na linku 158.

Celý případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu znásilnění, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR