Kandidaturu na prezidenta Slovenska oznámil bývalý ministr Korčok

Přidat na Seznam.cz

Ve středu 30. srpna na tiskové konferenci oznámil Ivan Korčok, že se bude v roce 2024 ucházet o pozici prezidenta Slovenské republiky, informoval server Aktuálně. Korčok je dlouholetým diplomatem a bývalým ministrem zahraničních věcí Slovenské republiky.

Korčok byl od dubna 2020 do září 2022 – za premiérů Igora Matoviče a Eduarda Hegera – ministrem zahraničních věcí Slovenské republiky jako nestraník za uskupení Svoboda Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Působil jako velvyslanec Slovenska v Německu a v USA. Zastával také post stálého představitele Slovenska při Evropské unii.

Korčok je známý svými proevropskými a proatlantickými názory. Uvedl také, že sdílí mnoho hodnot se současnou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Do prezidentských voleb chce jít jako občanský kandidát bez podpory politických stran.

Chci nabídnout svou zkušenost ze 30 let služby Slovenské republice. Pokud uspěji, chtěl bych nést spoluodpovědnost za to, jaká bude budoucnost naší země,“ řekl Korčok novinářům v Banské Bystrici, kde se narodil.

Kromě Korčoka zatím nikdo prezidentskou kandidaturu oficiálně neoznámil, i přesto však Korčok podle aktuálních průzkumů patří mezi favority prezidentských voleb.

Zdroje: Aktuálně, ČT24