Jih Španělska obletěly falešné fotky nahých nezletilých dívek. Fotky skutečných dívek upravili podezřelí s pomocí umělé inteligence

Přidat na Seznam.cz

Španělsko – Španělská policie zahájila vyšetřování poté, co se po městě na jihu země rozesílaly snímky nejméně 20 mladých dívek, které byly pomocí umělé inteligence upraveny tak, že na nich dívky vypadaly nahé, píše server Euronews a Murciatoday.

Skupina matek z města Almendralejo oznámila, že jejich dcery obdržely snímky, na kterých vypadají jako nahé. Jedna z dcer uvedla, že někdo pomocí aplikace vytvořil její snímek, na kterém vypadala nahá, a že od té doby zjistila, že totéž se stalo dalším desítkám dívek.

Francisco Mendoza, představitel regionální vlády, řekl, že policie identifikovala některé mladé lidi, kteří by mohli být do výroby snímků zapojeni. Existují obavy, že by snímky mohly být nahrány na pornografické stránky. Mluvčí nejvyššího soudu v regionu sdělila, že policejní vyšetřování probíhá.

Matka jedné z dívek uvedla, že jeden chlapec se její dceru pokusil vydírat pomocí zfalšovaného snímku. Chlapec prý dívku žádal, aby mu poslala peníze, a když odmítla, poslal jí zmanipulovaný obrázek, na kterém byla nahá.

Snímky byly vytvořeny pomocí aplikace, která využívá umělou inteligenci k vytváření snímků lidí bez oblečení.

Zdroj: Euronews, Murciatoday