Jedenáct mrtvých v Číně. Záchranáři zasahují po zřícení střechy střední školy na volejbalový tým

Přidat na Seznam.cz

Nejméně jedenáct lidí zemřelo poté, co se v neděli odpoledne na severovýchodě Číny během tréninku studentského volejbalového týmu zřítila střecha školní tělocvičny, uvádí CNN.

V době neštěstí bylo v tělocvičně střední školy ve městě Čchi-čchiang v provincii Chej-lung-ťiang devatenáct lidí, včetně dvou trenérů a sedmnácti hráček školního ženského týmu, informovala v pondělí státní média s odvoláním na místní představitele. Není upřesněn věk obětí, ale místní média citovala rozhovory s rodiči týmu, z nichž dva uvedli, že jejich dětem bylo 15 a 16 let.

Očitý svědek uvedl, že se studenti údajně jen před několika dny vrátili do školy po soutěži mimo město, píše portál Yahoo.

Nehoda vyvolala smutek i rozhořčení místní komunity a širší veřejnosti. Incident, který se připojil k dlouhé řadě tragédií souvisejících s bezpečností v Číně, vyvolal také odpor vůči jeho oficiálnímu řešení, včetně obvinění ze zpoždění při zveřejňování včasných informací.

Na tiskovém brífinku v pondělí večer místní úředníci uvedli, že incident odhalil problémy, jako je „nedostatečné vyšetřování potenciálních bezpečnostních rizik“ a „nedostatečný bezpečnostní dohled“.

Minulý měsíc si výbuch v restauraci na severozápadě Číny vyžádal 31 mrtvých a vyvolal oficiální přísliby celostátní kampaně na podporu bezpečnosti práce, přičemž čínský vůdce Si Ťin-pching tehdy vyzval všechny regiony, aby „prověřily a odstranily všechny druhy rizik a skrytých nebezpečí“.

Toto neštěstí následovalo po únorovém závalu v uhelném dole ve Vnitřním Mongolsku, který si vyžádal 53 mrtvých, zatímco v dubnu nejsmrtelnější požár, který zasáhl Peking za posledních dvacet let, zabil v nemocnici 29 lidí.

Zdroj: CNN, Yahoo