Horolezec na Novém Zélandu zázračně přežil pád z výšky 600 metrů jen s lehkými zraněními

Přidat na Seznam.cz

Nový Zéland – Horolezec přežil pád z výšky 600 metrů jen s lehkými zraněními poté, co se zřítil ze svahu hory Mount Taranaki na Severním ostrově. Zachránilo ho počasí, protože místo na led dopadl do sněhu, píše deník New Zealand Herald.

Výška, ze které spadl, se rovná královské věži Makkah Clock v Saúdské Arábii, jedné z nejvyšších budov na světě.

Horolezec byl součástí skupiny, která zdolávala horu Mount Taranaki, když v sobotu kolem poledne spadl z vrcholu. Ten den náhodou lezl také člen Taranackého horského záchranného sboru, který pomohl padlého muže najít.

Podle Rady pro horskou bezpečnost má hora Taranaki pověst jedné z nejsmrtonosnějších hor na Novém Zélandu.V roce 2021 se ze stejného místa, odkud se o víkendu zřítil horolezec, smrtelně zranili dva horolezci.

Taranaki je spící sopka, která se nachází v relativní izolaci na západním pobřeží severního ostrova Nového Zélandu. Rada pro horskou bezpečnost uvedla, že izolace od ostatních hor, blízkost pobřeží a geografická poloha způsobují, že se zde vyskytují jedny z nejrychleji se měnících a nejnepříznivějších povětrnostních podmínek na celém Novém Zélandu, uvedl server BBC.

Počasí v kombinaci se složitým a drsným terénem vytváří velmi jedinečné prostředí. Jediná chyba může mít katastrofální následky.

Zdroj: New Zealand Herald, BBC