Hasiči přerušili hašení požáru v továrně Diehl v Německu kvůli hrozbě znečištění

Přidat na Seznam.cz

Německo Hašení požáru v obranném závodě Diehl v Berlíně bylo zastaveno kvůli toxické vodě, která by se mohla dostat do městské kanalizace.

Hašení požáru v obranném závodě Diehl v Berlíně bylo zastaveno kvůli toxické vodě, která se může dostat do městské kanalizace. Informuje o tom deník Bild s odvoláním na zástupce hasičského sboru německého hlavního města Adriana Wenzela.

Podle zástupce hasičského sboru se voda použitá k hašení požáru v obranném závodě smísila s extrémně nebezpečnými, toxickými chemikáliemi, které se v závodě nacházely a byly součástí surovin pro výrobu. Existuje riziko, že by se vzniklá toxická kaše mohla dostat do nedalekého Teltowského kanálu.

Hasicí vodu odčerpává a likviduje specializovaná firma,“ řekl Wenzel.

Vysvětlil, že kvůli čerpání musel být požár dočasně zastaven – přičemž v současné době nebylo možné požár zcela zastavit, informuje o tom deník Berliner Zeitung

Předtím požár v ocelárně společnosti Diehl, která se zabývá obranným průmyslem, v Berlíně neovlivnil výrobní proces systémů protivzdušné obrany IRIS-T, které se mimo jiné dodávají na Ukrajinu.

Zdroj: BILD , Berliner Zeitung