Další teroristický útok: Rusové zaútočili na ukrajinské tržiště v Kosťantynivce. O život přišlo 17 lidí a počet obětí se zřejmě bude navyšovat

Přidat na Seznam.cz

Odpoledne 6. září ostřelovaly ruské jednotky Kosťantynivku v Doněcké oblasti na Ukrajině. Zasáhly trhy v centru města a o život přišlo nejméně 17 lidí a dalších 34 lidí bylo zraněno. Počty obětí se mohou navyšovat.

Tržiště bylo podle ukrajinských médií zasaženo protiletadlovou raketou S-300.

Při ostřelování došlo k poškození dvaceti obchodů, elektrického vedení, administrativní budovy a také bylo poškozeno 5. patro bytového domu. Osm obchodních domů a osobní automobily shořely do základů.

Podle ministra vnitra Ukrajiny Ihora Klymenka, byla pátrací a záchranná operace v Kosťantynivce dokončena. Od 18:00 bylo v důsledku ruského ostřelování zabito 17 lidí a 34 bylo zraněno, píše deník Suspilne.

„Pokud jde o další ruský teroristický útok na Donbasu ve městě Kosťantynivka, který se odehrál dnes, útok byl jen na trhu, na obchody, na lékárnu… toto je civilní místo, poblíž nejsou žádné vojenské jednotky. Úder byl úmyslný. Chápeme, co dělají. Je to stejné jako předtím, když dochází k určitým pozitivním útočným krokům ukrajinských obranných sil, v tomto směru Rusové vždy zasáhnou civilisty a civilní objekty, kam dostanou ten či onen typ raket nebo dělostřelectva. Tento směr známe velmi dobře. Chápeme, že zasáhli záměrně… jde o další záměrný teroristický útok ze strany Ruské federace,“ zdůraznil prezident Zelenskyj, jak píše Unian.

Prezident Zelenskyj ještě na závěr dodal, že porazit tento ruský teror, je společný úkol celého světa.

Kosťantynivka je město, které leží 27 kilometrů od města Bachmut, kde se již několik měsíců odehrávají intenzivní boje. Rusové útok na město mimo jiné provedli v den, kdy se ve městě slaví den osvobození Konstanťynivky od nacistů.

Zdroje: Suspilne, Unian, Twitter