Bývalý gynekolog dostal 20 let za sexuální zneužívání více než 200 pacientek

Přidat na Seznam.cz

Bývalý gynekolog je obviněný ze sexuálního zneužívání více než 200 pacientek v průběhu několika desetiletí a bude odsouzen k 20 letům vězení za obvinění týkající se čtyř žen, uvedl v pondělí soudce.

Soudce označil chování odsouzeného bývalého lékaře za „oplzlé, závažné, nekontrolovatelné, zvrácené a mimořádné“. Robert Hadden byl obviněn ze sexuálního zneužívání pacientek, které cestovaly mezi státy za účelem gynekologického vyšetření. Prokurátoři tvrdili, že napadl desítky pacientek, včetně několika nezletilých. Předběžná zpráva odhaduje celkový počet potenciálních obětí na nejméně 245, jak uvádí CBSnews.

Hadden byl odsouzen k 20 letům vězení a doživotnímu dohledu po propuštění. Během procesu bylo vyslechnuto několik svědectví žen, které popisovaly nepříjemné situace, kterými byly vystaveny v jeho ordinaci. Hadden se přiznal ke dvěma obviněním ze sexuálního násilí třetího stupně v roce 2016, ale odmítl ostatní obvinění. Haddenovi advokáti tvrdili, že ženy si schůzky s ním vybraly samy dobrovolně.

Případ vyvolal pozornost veřejnosti, zvláště když se do něj zapojila Evelyn Yangová, manželka politika, která tvrdila, že byla Haddenem také zneužita.

Soudní proces odhalil šokující příběhy obětí a upozornil na sexuální zneužívání ve zdravotnickém prostředí. Haddenovi obhájci požadovali tříletý trest, ale soudce Berman rozhodl o doživotním dohledu, aby ochránil veřejnost a další potenciální oběti před jeho „oplzlým“ chováním, potvrdil deník NYpost.

Zdroj: CBSnews, NYpost