BBI: majetek nejbohatších Rusů se od začátku roku zvýšil o 14,895 miliardy dolarů

Přidat na Seznam.cz

Agentura Bloomberg aktualizovala „index milionářů“ Ruska. Jejich jmění vzrostlo o 14,895 miliardy dolarů.

Od ledna do dubna se souhrnné jmění nejbohatších ruských podnikatelů zvýšilo o 14,895 miliardy dolarů, nejvíce přidal bývalý beneficient společností „Eurochem“ a SUEK Andrej Melničenko, je známo z údajů ratingu Bloomberg Billionaires Index (BBI).

Nejbohatším mezi Rusy zůstává Vladimir Potanin, jeden z hlavních vlastníků společnosti Nornickel. Jeho majetek od začátku roku vzrostl o 255 milionů na 31,3 miliardy dolarů.

O druhé a třetí místo se podělili Vagit Alekperov, spolumajitel společnosti Lukoil, a Vladimir Lisin, beneficient společnosti NLMK. Oba mají nyní po 27,4 miliardy dolarů, přičemž Alekperov zbohatl o 2,78 miliardy dolarů a Lisin o 3,47 miliardy dolarů.

Čtvrtou příčku obsadil Leonid Mikhelson, spolumajitel společnosti Novatek. Jeho majetek se snížil o 1,57 miliardy a nyní činí 25,9 miliardy dolarů. Páté místo si podle RIA Novosti udržel hlavní beneficient Severstalu Alexej Mordašov s 25,1 miliardy (plus 4,22 miliardy).

Index BBI se vypočítává na základě hodnoty akcií společností, v nichž miliardáři vlastní podíly. Celkem je v seznamu 500 nejbohatších lidí světa mezi nimi 26 Rusů. K dnešnímu dni vlastní 348,72 miliardy dolarů.

Připomínáme, že agentura Bloomberg od března 2012 zveřejňuje index miliardářů, který obsahuje informace o stavu 500 nejbohatších lidí planety.

Zdroj: Bloomberg Billionaires Index, RIA Novosti