Roční chlapec zemřel v newyorských jeslích po působení silné drogy. Další tři děti byly hospitalizovány

Přidat na Seznam.cz

New York – Roční chlapec, který byl v jeslích pouhý týden, zemřel v pátek na podezření z předávkování drogami. Další tři děti byly hospitalizovány. Fentanyl, který ho pravděpodobně zabil, byl podle policie ukryt v místnosti na spaní pod podložkou a podle policie ho děti od osmi měsíců do dvou let vdechly, píše server BBC.

Při prohlídce jeslí byl nalezen jeden kilogram fentanylu, který byl objeven pod podložkou, kde předtím spaly děti, uvedl v pondělí šéf newyorské policie Joseph Kenny. Vyšetřovatelé údajně objevili také tři lisy používané k balení drog.

Majitelka jeslí a její nájemce čelí podle federální prokuratury federálnímu obvinění z držení drog za účelem distribuce s následkem smrti a ze spiknutí za účelem distribuce drog s následkem smrti.

Záznamy z bezpečnostních kamer a telefonní záznamy ukazují, že majitelka jeslí po zjištění, že dětem je špatně, několikrát volala svému manželovi, než kontaktovala policii. Její manžel pak přijel a odnesl z dětského pokoje několik plných nákupních tašek. Podle policie ho zachytila kamera, jak po incidentu z místa činu utíká. Nyní po něm úřady pátrají, píše deník The New York Times.

Právník majitelky jeslí uvedl, že jeho klientka obvinění popírá a že nevěděla, že v dětském pokoji byly přechovávány drogy.

Fentanyl, syntetický lék proti bolesti, který je 50krát silnější než heroin, je spojován s nárůstem počtu úmrtí na drogy v USA. V roce 2010 zemřelo v celé zemi na předávkování drogami necelých 40 000 lidí a méně než 10 % těchto úmrtí bylo spojeno s fentanylem. Do roku 2021 zemřelo ročně na předávkování drogami více než 100 000 lidí, přičemž odhaduje se, že 66 % z nich bylo spojeno s fentanylem.

Zdroj: BBC, The New York Times