3 lidé byli zabiti při střelbě v nákupním centru v Bangkoku. Zadržen byl teprve 14letý chlapec

Přidat na Seznam.cz

Thajsko – Po střelbě v luxusním a zároveň nejznámějším obchodním centru Siam Paragon v centru Bangkoku, při níž byli zabiti tři lidé a čtyři další byli zraněni, byl podle policie zatčen 14letý chlapec, píše server BBC.

Nakupující v obchodním centru Siam Paragon utíkají k východům poté, co zaslechli několik výstřelů. Očití svědci uvnitř obchodního centra uvedli, že se schovávali v obchodech a na toaletách. Než policie dorazila na místo a podařilo se jí útočníka zneškodnit, bylo již několik lidí zasaženo.

Sanitky musely bojovat s notoricky rušnou dopravní špičkou v této části Bangkoku, aby odvezly oběti do nemocnice.

Podezřelý mladík byl převezen na policejní stanici Pathumwan. Navštěvoval školu poblíž obchodního centra a v minulosti se léčil v nemocnici Rajvithi, ale v poslední době přestal brát léky. Není jasné, jaké byly jeho motivy, píše deník The Guardian.

Hromadné střelby jsou v Thajsku vzácné, ačkoli počet držitelů zbraní je v regionu poměrně vysoký. V říjnu loňského roku zabil bývalý policista při útoku střelnou zbraní a nožem v centru péče o děti v provincii Nong Bua Lamphu na severovýchodě Thajska nejméně 37 lidí, většinou dětí. V roce 2020 zabil voják ve městě Nakhon Ratchasima 29 lidí a desítky dalších zranil.

Zdroj: BBC, The Guardian