Poprava slonem byla po 2000 let brutální formou trestu smrti. Smrt nebyla vždy rychlá
Sloni jsou jedni z nejchytřejších a nejsilnějších zvířat na světě. Není proto divu, že tato nádherná zvířata byla využívána a cvičena jako brutální kati. Smrt slonem je forma trestu smrti, která se používá již nejméně 2 000 let, zejména v Indii, ale také v jiných částech jižní a jihovýchodní Asie.
Poprava slonem byla brutální a děsivá. V Indii, kde byla tato forma trestu smrti známá jako gunga rao, byl obviněný rozdrcen k smrti hrubou silou. Smrt však nebyla vždy rychlá.
Sloni byli pod neustálou kontrolou mahuta (cvičitele slonů), který zvíře nutil pomocí ostrého kovového háku plnit jeho příkazy.
Pod kontrolou mahauta mohli sloni odsouzenému způsobit pomalou a trýznivou smrt tím, že mu postupně rozdrtili končetiny, házeli s ním o zem, tahali ho za sebou nebo ho bodali kly a nakonec mu rozdrtili lebku.
Na Srí Lance prý byli sloni vybaveni ostrými čepelemi na kly, které zločince roztrhaly na kusy. V bývalém Siamském království (dnešní Thajsko) byli sloni vycvičeni tak, aby své oběti vyhazovali do vzduchu a pak je rozdrtili k smrti. V království Kočinčína (jižní Vietnam) byli zločinci přivázáni ke kůlu, zatímco slon na ně zaútočil a rozdrtil je k smrti.
Obliba poprav na slonech pokračovala i v 19. století a teprve s rostoucí přítomností Britů v Indii obliba tohoto brutálního trestu definitivně poklesla.
Zdroj: Wikipedia